PROJEKT F1 > Publicystyka

Formuła 1: Startuj z nami
Logowanie
Aktualności
GP Włoch
Kącik fana F1
Publicystyka
Strefa wspomnień
Kontakt z nami
Projekt F1 > Publicystyka
Publicystyka
--

środa, 14 marca 2001

Brundle o Michaelu i Mice

Brundle obecnie jest komentatorem wyścigów F1 w angielskiej stacji telewizyjnej ITV, a także cenionym ekspertem. W przeszłości występował w Benettonie jako partner Schumachera oraz w McLarenie jako partner Häkkinena. W obu przypadkach Brundle odnosił pewne sukcesy w rywalizacji z oboma kierowcami — w drugiej połowie sezonu 1992 zdobył dla Benettona więcej punktów niż niemiecki kierowca, a w 1994 roku kilkukrotnie dotrzymywał Finowi kroku w kwalifikacjach.

W obszernym wielostronicowym felietonie Brundle szczegółowo porównał umiejętności Schumachera i Häkkinena. Aktualnego mistrza ocenił jako wyjątkowo dobrze radzącego sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi na torze oraz znakomitego stratega, dzięki któremu Ferrari mogło wygrać wiele wyścigów w ostatnich latach.

Natomiast mistrza z 1998 i 1999 roku Anglik postrzega jako popełniającego mniej błędów i zdolnego do wygrywania decydujących wyścigów, gdy wywierana jest na niego ogromna presja. Fin został także wysoko oceniony za fantastyczne umiejętności kwalifikacyjne, znakomite starty, przejeżdżanie szybkich łuków z nieosiągalnymi dla innych prędkościami oraz za płynność pokonywania zakrętów i umiejętność wykorzystania pełnej szerokości toru.

„Więc który z nich jest lepszy? Muszę się w końcu ujawnić, prawda? Nigdy nie wybaczylibyście mi, gdybym zakończył nie przyznając żadnemu z nich palmy pierwszeństwa. Ujmę to w ten sposób. Ze wszystkich kierowców, z którymi się ścigałem, najlepszym był Senna. Bez wątpienia. Jeśli idzie o całość, to Michael jest mu bliski, tuż za nim plasuje się Mika. Z punktu widzenia czystego talentu, daru od Boga, Senna nadal jest numerem jeden, ale najbliższy mu jest Mika, nie Michael, który jest tuż za nim.”

„Gdyby Michael Schumacher i Mika Häkkinen występowali w jednym zespole F1 i dysponowali identycznym sprzętem, kwalifikacje odbywałyby się na suchym torze, a ja miałbym postawić pieniądze przeznaczone na przyszłość moich dzieci na to, kto zdobędzie pole position, postawiłbym te pieniądze na Mikę.”

„Ale Michael wygrałby wyścig.”

Brundle już wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się o Schumacherze i Häkkinenie: „Może Michael jest lepszym z nich obu, ale to Mika jest definitywnie szybszy”.

Do góry
formula1.com | F1-Live! | motorsport.com | ITV–F1 | Formuła 1