Formuła 1: Startuj z nami
Logowanie
Aktualności
GP Abu Zabi
Kącik fana F1
Publicystyka
Strefa wspomnień
Kontakt z nami
Projekt F1 > Publicystyka
Publicystyka
--

środa, 2 sierpnia 2006

Fotorelacja z GP Niemiec’06

Prezentujemy zdjęcia zrobione przez Fundację Dziecięca Fantazja podczas wyścigu F1 na torze Hockenheim.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non–profit, której jedyną misją jest wnoszenie radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń. W ostatnich dniach lipca, dzięki Bankowi BPH SA oraz firmie Ford Polska, udało się nam zrealizować marzenie dwóch naszych podopiecznych, którzy pragnęli zobaczyć wyścigi F1 na żywo.

Szesnastoletni Patryk z Kępna oraz osiemnastoletni Kamil z Łodzi zmagają się z zanikiem mięśni. Chłopcy od dawna interesują się motoryzacją, ale ich prawdziwym „konikiem” są właśnie wyścigi Formuły, które jak dotąd mogli oglądać tylko na szklanym ekranie. Choroba, która ich tak mocno dotknęła nie pozwala im bowiem na swobodne funkcjonowanie; nawet najmniejszy ruch jest dla nich ogromnym wysiłkiem.

Wysiłkiem, który nie zawsze kończy się sukcesem... Ale czy rzeczywiście nieuleczalna choroba pozbawia ludzi marzeń? Tych dwóch nastolatków pokazuje nam, że nie! Obydwaj podróż do Hockenheim w Niemczech potraktowali jako wielkie wyzwanie, które nie tylko pozwoliło im przeżyć niezapomniane chwile na torze, ale także sprawiło, ze na nowo uwierzyli, ze ich niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do realizacji swoich marzeń i ze tak naprawdę wszystko jest możliwe! Chłopcy przezwyciężyli nie tylko własne słabości, ale swoją postawą dają nadzieję innym chorym, by nie poddawali się i dzielnie walczyli o pierwsze miejsce na „podium życia”.

Foto

Patryk Skrzypczak z Kępna w firmowej koszulce Renault Team

Foto

Kamil Traczyk z łodzi, przed nim siedzi jego mama. Zdjęcie zrobione na torze w Hockenheim

Foto

Kamil Traczyk przy bolidzie

Foto

Patryk Skrzypczak przy bolidzie

Foto

od lewej Kamil Traczyk, Dorota Wojciechowska (Koordynator Projektów Fundacji Dziecięca Fantazja), Patryk Skrzypczak

Foto

od prawej Kamil Traczyk, Patryk Skrzypczak

Foto

Wyścig Formuły 1

Do góry
formula1.com | F1-Live! | motorsport.com | ITV–F1 | Formuła 1