Formuła 1: Startuj z nami
Logowanie
Aktualności
GP Kataru
Kącik fana F1
Publicystyka
Strefa wspomnień
Kontakt z nami
Projekt F1 > Publicystyka
Publicystyka
--

Fotorelacja z GP Niemiec’06sierpnia 2006

Prezentujemy zdjęcia zrobione przez Fundację Dziecięca Fantazja podczas wyścigu F1 na torze Hockenheim.

„Gdybym nie był w F1...”czerwca 2004

Kierowcy Formuły 1 ściganie się mają we krwi. Ale co robiliby, gdyby z różnych powodów nie mogli jeździć w Formule 1? Organizatorzy Grand Prix Stanów Zjednoczonych zapytali ich o to.

Grand Prix Niemiec 1957czerwca 2004

Fangio wygrał 24 ze swoich 51 wyścigów, startując w 27 z pierwszego pola i zdobywając pięć tytułów mistrzowskich. Statystyka ta jednak nie oddaje jego geniuszu, wielokrotnie okazywanemu za kółkiem, i nigdy nie zaprezentowanemu w bardziej wymowny sposób niż podczas Grand Prix Niemiec na torze Nürburgring w 1957 roku.

F1 — cóż to takiego (cz. VI)marca 2002

Kolejny, szósty artykuł z serii „F1 — cóż to takiego” jest poświęcony kontroli kierowców oraz ich samochodów w trakcie eliminacji Grand Prix, a także obowiązkom sędziów zawodów.

Zmiany na Hockenheimringumarca 2002

Niemiecki tor Hockenheim, będący gospodarzem Grand Prix Niemiec, zostanie w tym roku gruntownie zmodyfikowany. Znacznym zmianom ulegnie także trasa tego jednego z najszybszych torów Formuły 1.

Style jazdy kierowcówwrześnia 2001

Style jazdy kierowców można podzielić na dwa główne nurty: pierwsza grupa kierowców hamuje podczas jazdy na prostej, a następnie stara się optymalnie pokonać zakręt, celując w jego geometyczny szczyt. Drugim sposobem jazdy jest hamowanie połączone z wcześniejszym „złożeniem” samochodu w zakręt.

Dziesięciu najszybszychlipca 2001

Na przestrzeni 50 lat Formuły 1 w Formule 1 pojawiło się wielu wspaniałych kierowców, takich jak Juan Manuel Fangio, Niki Lauda czy Ayrton Senna, często z łatwością wygrywających wyścigi.

Kaski kierowców F1czerwca 2001

Każdy kierowca Formuły 1 ma kask pomalowany w niepowtarzalny układ barw. Ponieważ oba samochody każdego zespołu różnią się jedynie detalami, to często jest to najlepszy sposób na rozpoznanie kierowcy.

Senna — przebieg wypadkumaja 2001

Ostatnie kilkanaście minut życia Ayrtona Senny... przebieg fatalnego wypadku z dokładnością do ułamków sekundy.

Senna — trzy ostatnie dnikwietnia 2001

Właśnie mija 7. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych kierowców Formuły 1 — Ayrtona Senna. W niniejszych artykule przybliżamy trzy ostatnie dni jego życia, zakończonego 7 lat temu tragicznym wypadkiem na zakręcie Tamburello.

F1 — cóż to takiego (cz. V)kwietnia 2001

W piątej części serii „F1 — cóż to takiego” omówione zostanie paliwo stosowane w Formule 1 oraz sposób jego sprawdzania przez kontrolerów na zgodność z przepisami. Znajdziesz także odpowiedzi na pytania związane z ogumieniem samochodów F1 oraz układami elektronicznymi pomagającymi w kierowaniu samochodem.

Brundle o Michaelu i Micemarca 2001

W marcowym numerze F1 Racing były kierowca Formuły 1, Martin Brundle, dokonał obszernego porównania obu największych kierowców współczesnej F1: Michaela Schumachera i Miki Häkkinena.

Ceny biletów wstępumarca 2001

Ceny biletów wstępu na wyścigi Formuły 1 od lat należą do jednych z najdroższych biletów na imprezy sportowe, a najdroższym wyścigiem spośród wszystkich jest Grand Prix Wielkiej Brytanii, gdzie najtańszy bilet kosztuje, w przeliczeniu, 560 PLN.

Zmiany regulaminowe w ’01marca 2001

FIA wyjaśniła zmiany w regulaminie technicznym, które będą wprowadzone jeszcze w tym roku oraz w latach następnych. Są to jedne z największych zmian wprowadzanych do tej pory w Formule 1, a większość z nowych przepisów zezwala na stosowanie różnego typu elektronicznych urządzeń, ale również ogranicza inne.

F1 — cóż to takiego (cz. IV)stycznia 2001

Czwarta część serii „F1 — cóż to takiego” przedstawia zagadnienia techniczne samochodów Formuły 1 — jakie osiągnięcia myśli technicznej można w nich stosować, a jakie są niedozwolone.

Powiedzenia roku 2000grudnia 2000

Prezentujemy wybrane najciekawsze, najśmieszniejsze, najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi, które pojawiły się podczas sezonu 2000.

Grand Prix 3grudnia 2000

Czas oczekiwania na tę grę liczy się już chyba w latach... Na szczęście w końcu Grand Prix 3 ujrzała światło dzienne, a obecnie jest dostępna także w wersji polskojęzycznej. Po tak długim czasie oczekiwania będą więc mogli zagrać w nią także miłośnicy Formuły 1 nie obeznani z językiem angielskim, tym bardziej, że cena polskojęzycznej wersji została ustalona na bardzo rozsądnym poziomie.

Podsumowanie roku 2000grudnia 2000

Ferrari i Michael Schumacher przystępowali do sezonu 2000 z nadzieją na sukces. Szanse mieli większe niż kiedykolwiek — ich Ferrari było znakomitym samochodem, Schumacher, po długim odpoczynku spowodowanym kontuzją, był bardziej niż kiedykolwiek spragniony zwycięstw, a drugi kolejny tytuł mógł uśpić Häkkinena.

Bez „wielkiej dwójki”listopada 2000

Jak wyglądałaby tabela sezonu 2000 przy założeniu, że żaden z kierowców Ferrari i McLarena nie wziąłby udziału w mistrzostwach albo, jak kto woli, ani razu nie dojechał do mety?

F1 — cóż to takiego (cz. III)listopada 2000

Trzecia część serii „F1 — cóż to takiego” wyjaśnia przebieg sesji treningowych, sesji kwalifikacyjnej oraz kilka faktów związanych z wyścigiem.

Jacek Henschke — wywiadpaździernika 2000

Jacek HenschkeZapraszam do przeczytania wywiadu z Jackiem Henschke, który opublikowany został 15. października 2000 roku. Jacek Henschke jest polskim kierowcą ścigającym się w sezonie 2000 z sukcesami w pucharze ADAC VW New Beetle Cup.

Biografia Schumacherapaździernika 2000

Michael SchumacherZwyciężając w Grand Prix Japonii i zdobywając tym samym swój trzeci tytuł mistrzowski Michael Schumacher dołączył do ekskluzywnego grona kierowców z co najmniej trzema tytułami na koncie. Wcześniej wyczynu tego dokonali Juan Manuel Fangio (5 tytułów), Alain Prost (4 tytuły), Ayrton Senna, Jackie Stewart, Nélson Piquet i Niki Lauda. To jest jego biografia rozpoczynająca się w dniu, w którym po raz pierwszy zasiadł na kółkiem gokarta.

F1 — cóż to takiego (cz. II)września 2000

W drugiej części serii „F1 — cóż to takiego” zajmiemy się sposobem przyznawania punktów, kalendarzem wyścigów, torami, na których mogą odbywać się wyścigi oraz warunkami, które muszą spełnić zespoły i kierowcy, aby zostać dopuszczonymi do wyścigu.

Rindt — śmierć na Monzywrześnia 2000

Jochen RindtNiemal dokładnie trzydzieści lat temu, 5 września 1970 roku, na torze Monza tragicznie zginął Jochen Rindt, jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1 oraz jedyny, któremu tytuł mistrza przyznano pośmiertnie. Ten artykuł opowiada o jego ostatnich dniach i tragicznym wypadku podczas sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Włoch.

Adrenaline — nadesłanowrześnia 2000

Prezentujemy zdjęcia z poznańskiej imprezy West McLaren Mercedes Adrenaline nadesłane przez czytelników.

Adrenaline — fotoreportażsierpnia 2000

W dniach 19–20 sierpnia 2000 roku odbyła się w Poznaniu impreza pod nazwą West McLaren Mercedes Adrenaline. Dwudniowa impreza rozpoczęła się w sobotę od spotkania z Miką Häkkinenem i pokazami samochodów F1 i GTR w centrum miasta, a zakończyła w niedzielę na poznańskim torze wyścigowym. Oto fotorelacja ze spotkania z mistrzem świata F1 i jego zespołem.

F1 — cóż to takiego (cz. I)sierpnia 2000

Artykuł jest jest pierwszą częścią cyklu „Formuła 1 — coż to takiego?”. Umieszczone w niej wyjaśnienia w formie pytań i odpowiedzi bazują na oficjalnym materiale FIA pt. „Odpowiedzi na Twoje pytania o mistrzostwa Formuły Jeden”. Poniżej wyjaśniono przyczynę powstania Międzynarodowej Feracji Samochodowej (FIA) oraz omówiono początki Formuły Jeden.

Do góry
formula1.com | F1-Live! | motorsport.com | ITV–F1 | Formuła 1